Brakuje Ci niewiele do darmowej dostawy? To może Ci się przydać

5x Kinon, 30 tabletek

5xKinon.jpg
 • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 91,50 zł 110,00 zł 91.50
ilość szt.
Zyskujesz 9 pkt [?]
Ocena: 3.00364
Opis

Mądrość natury, siła nauki

Witamina K swoim działaniem wykracza znacznie poza układ krwionośny. Wiele badań naukowych potwierdziło już, że witamina K MK7 pomaga zabezpieczać kości, ponieważ odpowiada za prawidłowe wchłanianie i wykorzystanie wapnia i fosforu. Obecnie pojawiają się coraz nowsze doniesienia o tym, że witamina K może mieć wpływ na zmniejszenie ryzyka złamań, ponieważ pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. 

Suplement diety Kinon zawiera najbardziej aktywną formę witaminy K – menachinon-7 uzyskiwaną z natto w opatentowanej formule. Natto to tradycyjna, wywodząca się z Japonii potrawa, przygotowywana ze sfermentowanych przez bakterie bacillus subtilis ziaren soi. Podczas tej fermentacji powstaje właśnie naturalna witamina K. Natto ma jednak niezbyt atrakcyjną dla nas – Europejczyków – formę i smak, i nie każdy jest w stanie zajadać się natto. Chociaż można je dodawać do zup czy innych potraw, to jednak dla większości z nas łatwiej sięgnąć po preparaty z witaminą K takie jak Kinon. Kinon to 100% zalecanego dziennego spożycia witaminy K w przystępnej formie.

 

Rola Kinon:

 • Witamina K pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.
 • Witamina K MK-7 to najdłuższe biologiczne półtrwanie w organizmie (72 godziny), naturalne pochodzenie – pozyskiwana z natto, tradycyjnego japońskiego sfermentowanego produktu soi, bez GMO, niemodyfikowana genetycznie.

Skład (jedna tabletka):

75 μg witaminy K  (100% RDA)

 

Sposób użycia: dorosłym zaleca się stosowanie 1 tabletki dziennie podczas posiłków. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia, należy stosować zrównoważoną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia.

W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu Kinon skonsultować się z lekarzem.

Wytwórca: Valentis AG, CH-6982 Agno – Lugano, Szwajcaria
Importer: VALENTIS POLSKA Sp. z o. o. Ul. Krakowiaków 50, 02-255 Warszawa, Polska

Dowiedz się więcej na www.kinon.com.pl

Istotny fakt, że witamina K pełni ważną rolę w procesie przemiany wapnia, naukowcy odkryli stosunkowo niedawno. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) potwierdził, że witamina K jest niezbędna do utrzymania odpowiedniego stanu kości.

Proces mineralizacji kości

W ciele człowieka wszystkie narządy i układy są ściśle ze sobą powiązane, dlatego odpowiednie funkcjonowanie jednego układu ma wpływ na odpowiednie funkcjonowanie innego układu. W całym organizmie przez cały czas odbywają się skomplikowane procesy produkcji i rozkładu. Ta równowaga między produkcją a rozkładem jest szczególnie ważna przy formowaniu i utrzymaniu w odpowiednim stanie tkanki kostnej.

Tkanka kostna jest złożona z komórek i twardej substancji międzykomórkowej powstałej w wyniku odkładania się fosforanu wapnia oraz węglanu wapnia, nadających kościom twardości. Komórki kostne, zwane osteoklastami, rozkładają starą i uszkodzoną tkankę kostną, a inny typ komórek – osteoblasty produkują i kształtują nową tkankę kostną. Wzrost i mineralizacja kości człowieka najbardziej intensywnie odbywają się w dzieciństwie i wieku młodzieńczym. Maksymalna masa kostna jest osiągana w wieku około trzydziestu lat. Później następuje jej ubytek. U kobiet spadek masy kostnej przyspieszają w dodatku zmiany hormonalne w miarę zbliżania się menopauzy i w jej trakcie.

Dla utrzymania odpowiedniego stanu kości bardzo ważny jest prawidłowy bilans między inicjowanym przez osteoklasty procesem rozkładu oraz procesem produkcji macierzy kostnej przez osteoblasty. Ta równowaga może ulec naruszeniu nie tylko w wyniku niedoboru wapnia lub zmian hormonalnych, ale też w wyniku niedoboru w żywności specyficznych witamin i mikroelementów lub zaburzonego ich przyswajania.

Jeżeli ma to miejsce przez dłuższy czas, kości tracą gęstość i masę, stają się bardziej kruche i szybko się łamią. Taki stan nosi nazwę osteoporozy, „cichego złodzieja kości“, gdyż rozwija się niezauważalnie, a człowiek dowiaduje się o problemie dopiero przy okazji złamania kości. Według danych Międzynarodowej Fundacji Osteoporozy, ta choroba rozwija się u jednej z trzech kobiet i u jednego z pięciu mężczyzn, w wieku powyżej 50 roku życia. Twierdzi się, że możliwość rozwinięcia się osteoporozy w dużym stopniu zależy od tego, ile minerałów zgromadzono w kościach w młodszym wieku, dlatego bardzo ważna jest nie tylko ilość wapnia otrzymywana wraz z jedzeniem, ale też odpowiednia jego przemiana w organizmie.

Rola witaminy K w procesie mineralizacji

W procesie mineralizacji ważną rolę odgrywa witamina K, gdyż aktywizuje wydzielane przez osteoblasty białko, osteokalcynę, która jest zdolna do wiązania wapnia i odkładania go w tkance kostnej. Jeżeli osteokalcyna nie zostanie odpowiednio zaktywizowana, nie będzie w stanie wiązać wapnia i nadmiar tego minerału pozostanie we krwi. W wyniku badań udowodniono, że z powodu niedoboru witaminy K i nadmiaru wapnia we krwi ten minerał może stopniowo zacząć odkładać się w ściankach naczyń krwionośnych, powodując ich zwapnienie.

 

Fakty dotyczące witaminy K

 • Organizm nie gromadzi zapasów witaminy K, w wątrobie i kościach występuje jedynie nieduża ilość tej witaminy, która wystarcza na zaspokojenie organizmu jedynie przez kilka dni.
 • Niedobór witaminy K w organizmie może wynikać z zaburzenia jego przyswajania (zwłaszcza z powodu długotrwałego zażywania antybiotyków lub antykoagulantów). Ponadto, do utrzymania odpowiedniego stanu kości zapotrzebowanie na tę witaminę może być większe niż zazwyczaj otrzymuje się wraz z żywnością.
 • Witamina K występuje w dwóch postaciach. Witamina K1(filochinon) występuje w roślinach, zaś witamina K2 (menachinon) – w mięsie, żółtku jaj i przetworach mlecznych. Najwięcej witaminy K2 zawiera japońska potrawa natto przygotowywana ze sfermentowanych ziaren soi. Witaminę K2 syntetyzuje również mikroflora jelit cienkich w samym organizmie.
 • Twierdzi się, że witamina K2w formie menachinon-7 dłużej utrzymuje się w surowicy krwi niż witamina K w innych formach i jest dobrze przyswajana przez organizm.
 • Udowodniono, że witamina K bierze udział w procesie mineralizacji kości i jest ważna dla utrzymania odpowiedniego ich stanu, kształtowania i utrzymania struktury.
 • Witamina K2bierze udział w aktywizacji wydzielanego przez osteoblasty białka, osteokalcyny, która jest w stanie wiązać wapń, i w taki sposób pobudza proces mineralizacji w kościach. Przy niedoborze witaminy K2, białko osteokalcyna traci aktywność, dlatego procesy mineralizacji ulegają zaburzeniu.
 • Badania ujawniły, że niewystarczająca ilość witaminy K2lub złe jej przyswajanie przez organizm ma wpływ na spadek gęstości kości, wzrost prawdopodobieństwa wystąpienia osteoporozy oraz łamliwości kości, dlatego ważne jest, by organizm otrzymał wystarczającą jej ilość.
 • Wiadomo, że witamina K2bierze również udział w aktywacji białek MGP, które hamują osiadanie wapnia w ściankach aorty i innych naczyń krwionośnych. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, niedobór witaminy K2 w organizmie może mieć wpływ na zwapnienie naczyń krwionośnych.
 • Przeglądowe badanie, będące uogólnieniem danych z ponad dziesięciu lat badań przeprowadzonych na 4807 osobach starszych (w wieku 55 lat i starszych) ujawniło, że zażywanie większej ilości witaminy K2wiąże się z mniejszym zwapnieniem aorty i rzadszym występowaniem choroby niedokrwiennej serca. Dodatkowo witamina K2 przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi.

Waga witaminy K nie budzi wątpliwości, jednak jeszcze nie wszystkie aspekty jej działania zostały do końca zbadane, dlatego naukowcy kontynuują badania, w celu pełnego ujawnienia znaczenia tej witaminy dla naszego organizmu.

 

Opinie o produkcie (0)

Darmowa dostawa

od 150 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium