Promocje
Blog kategorie
Blog chmura tagów
Nowości
3x Kerabione Mama +NutriNail GRATIS!
3x Kerabione Mama +NutriNail GRATIS!
158,77 zł 119,00 zł
szt.
2 x Kinon 200
2 x Kinon 200
74,00 zł 73,49 zł
szt.
5x Kinon 200 w zestawie taniej
5x Kinon 200 w zestawie taniej
185,00 zł 147,99 zł
szt.
2x KinonD3
2x KinonD3
50,00 zł 40,99 zł
szt.
5x Kinon D3 w zestawie taniej
5x Kinon D3 w zestawie taniej
125,00 zł 99,79 zł
szt.
Czy możemy sprawić by włosy rosły szybciej?
Czy możemy sprawić by włosy rosły szybciej?

Czy możemy sprawić by włosy rosły szybciej?

Bawisz się nożyczkami i nagle pod wpływem impulsu „Ciach!” połowa twoich pięknych długich włosów ląduje na podłodze... Znacie ten okropny sen? Tak niewiele potrzeba, żeby skrócić włosy. Niestety nie odrastają równie szybko. Przeciętnie włos rośnie w tempie ok. 1 cm na miesiąc. Czy możemy ten proces przyspieszyć? Okazuje się, że tak!

Tempo wzrostu włosa u każdego człowieka jest różne, zwykle to 0,3 - 0,5 mm dziennie. Włosy będą rosły tym wolniej im gorzej będą odżywione (chodzi tutaj głownie o właściwą dietę) i częściej wystawiane na ciężkie warunki zewnętrzne: wysokie i bardzo niskie temperatury, zanieczyszczenie powietrza, zabiegi chemiczne itp. Jeśli nie dbamy o nasze włosy nie dość, że rosną one wolniej, to dodatkowo kruszą się i rozdwajają na końcach, co potęguje wrażenie ich powolnego wzrostu.

Do tego dochodzi jeszcze długość fazy anagen, czyli fazy wzrostowej włosa, która zwykle trwa od 3 do 6 lat. Po tym czasie włos przestaje rosnąć i wypada. O tym, jak długo trwa faza wzrostu włosa decydują przede wszystkim nasze geny, ale też poziom hormonów, nasz wiek, przebyte choroby, przyjmowane leki, niedobory żywieniowe a także kondycja skóry głowy. Jeśli swędzi i jest przesuszona (co czasami mylnie interpretujemy jako oznakę łupieżu) – włosy będą miały tendencję do szybszego wypadania i nie osiągną upragnionej przez nas długości.

Nasuwa się tutaj dość oczywisty wniosek, że im więcej włos ma czasu na wzrost i im szybsze jest tempo jego wzrostu, tym dłuższy urośnie. Jeśli więc zależy nam na efektach, to musimy przygotować się na długą i regularną pracę: po pierwsze, żeby utrzymać rosnący włos na głowie jak najdłużej, a po drugie - pobudzić cebulki do szybszego wzrostu. W żadnym wypadku nie spodziewajmy się jednak nagłego podwojenia długości włosów (no chyba, że mamy na głowie 1 cm „jeżyka”).

Ogromny wpływ na kondycję naszych włosów (i paznokci) ma dieta. Właściwie skomponowana - daje nam większą pewność, że fizjologiczny wzrost włosa nie będzie hamowany przez niedobór witamin, minerałów, a przede wszystkim aminokwasów siarkowych, które są głównym składnikiem budulcowym włosów i paznokci. Jeśli nasza dieta jest uboga w składniki budulcowe i odżywcze, nasze włosy będą miały większą tendencję do wypadania i będą wolniej rosły. Szczególnie w okresie jesiennym i zimowym warto sięgnąć po dodatkową suplementację. Możecie się zdziwić, jak wiele minerałów i witamin działa pozytywnie nie tylko na nasze włosy, ale podnosi też naszą odporność, np. cynk, miedź i selen. Szukając odpowiednich preparatów warto zwrócić uwagę na suplement diety Kerabione dla włosów i paznokci. Oprócz wspomnianych już minerałów uczestniczących w procesie budowy włosa, zawiera wysokie ilości aminokwasów siarkowych – podstawowy budulec włosów i paznokci. W jego składzie znajdziemy też biotynę i witaminy C i E, które chronią komórki przed stresem oksydacyjnym (jednym z czynników przyspieszających wypadanie włosów).

Kerbione z aminokwasami

Suplement diety Kerabione nie tylko odżywia włosy i dostarcza organizmowi niezbędnych do ich prawidłowego wzrostu substancji, ale też pobudza je do wzrostu. Polecany jest osobom, których włosy rosną wolno, są cienkie i w słabej kondycji.

Bardzo istotna jest również właściwa pielęgnacja włosów od zewnątrz. Unikajmy szarpania – nie lubią tego szczególnie włosy po kąpieli, które mokre są bardziej podatne na uszkodzenia. Dlatego dobrą praktyką jest staranne rozczesanie włosów przed ich umyciem. Włosy nie lubią też zbyt mocnego związywania, bo w skrajnych przypadkach prowadzi to do osłabienia cebulek włosowych. Starajmy się nie przegrzewać ich suszarką ani zbyt gorącą wodą. Tak samo bardzo niskie temperatury są dla struktury włosów i ich cebulek niekorzystne. Niska temperatura powoduje obkurczanie naczynek krwionośnych, a to ogranicza transport substancji odżywczych do mieszków włosowych i w efekcie uszkadza cebulki. Od tego już krótka droga, do nadmiernego wypadania włosów. W celu ochrony włosów przed zimową aurą warto zaopatrzyć się w przewiewną i nie za ciasną, ale równocześnie ciepłą czapkę. I pamiętajmy - chociaż pragniemy by nasze włosy były jak najdłuższe – nożyczki są w tej drodze naszymi sprzymierzeńcami. Nie bójmy się czasem skrócić włosów o 2-3 cm. Nabiorą wtedy objętości i zdrowszego wyglądu.

Mgr Marta Wróblewska

Photo by Morgan Harris on Unsplash

Waluty

Darmowa dostawa

od 150 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium